Kick-off Partners for International Business Japan
Nederlandse hightechbedrijven zetten gezamenlijk de stap naar Japan. Tijdens de kick-off van het Partners for International Business (PIB) Japan-programma werd duidelijk hoe samenwerking tussen overheid, kennisinstellingen en bedrijfsleven kansen creëert om de internationale positie van Nederland te versterken.
Het PIB-programma, gecoördineerd door de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO), ondersteunt bedrijven die gezamenlijk nieuwe markten willen betreden. Voor Japan is gekozen vanwege de sterke technologische ontwikkelingen en de grote behoefte aan samenwerking op het gebied van onder andere halfgeleiders, fotonica en quantumtechnologie.
De kick-off meeting
Tijdens de bijeenkomst op 29 september kwamen de deelnemende organisaties samen om de gezamenlijke roadmap door te nemen en ervaringen uit te wisselen. Naast een inhoudelijke presentatie over het PIB-traject, was er ruimte voor discussie en het verkennen van concrete kansen in Japan. De meeting markeerde daarmee de start van een goede samenwerking waarin partners elkaar versterken en gezamenlijk optrekken richting de Japanse markt.
Sterk consortium
Aan het programma nemen toonaangevende organisaties deel die samen een breed palet van expertise vertegenwoordigen. Naast RVO zijn onder andere High Tech NL, Technische Universiteit Eindhoven, BOM, PhotonDelta, Quantum Delta NL en Oost NL betrokken. Het bedrijfsleven en de kennisinstellingen in het consortium zijn:
|
![]() |
Samenwerking als sleutel
Met dit initiatief bundelen partners hun kennis, netwerken en middelen om in Japan langdurige relaties op te bouwen en marktkansen te benutten. Daarmee draagt PIB Japan niet alleen bij aan de internationalisering van Nederlandse bedrijven, maar ook aan de verdere ontwikkeling van een sterk en innovatief hightechecosysteem. | ![]() |